gencoy sümer en iyi dedektif romanı yazarı
‘Katil romantik biri olmalı…’

Hakkında

Gencoy Sümer’in ilk polisiye romanı Feneryolu Cinayetleri 2017 yılında yayınlandı. Polisiye romanın ikinci baskısı 2018’de, üçüncü baskısı 2020 yılında gerçekleşti.

Yazarın ikinci romanı Aile Sırrı ise 2018’de basıldı. Aynı yıl Göl Kıyısındaki Ev adlı hikaye kitabı da okurlarla buluştu. 

Gencoy Sümer 2011 yılında internetin ilk polisiye temalı websitesi PolisiyeDurumlar.com’u kurdu. 2017 yılında ise yine internet üzerinden yayın yapan Türkiye’nin ilk dijital polisiye dergisi Dedektif’i yayınlamaya başladı. Kısa sürede birçok polisiye yazarını Türk polisiye edebiyatına kazandıran Dedektif Dergi yayınını halen başarıyla sürdürmekte.  

Zonguldak doğumlu olan Gencoy Sümer, Kabatas Erkek Lisesi’nden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde İktisat Politikaları Anabilim dalında Master ve Doktora yaptı. 1999 yılında İngiltere’ye yerleşen yazar halen Birleşik Krallık’ın en gizemli şehri York’ta yaşamını sürdürmektedir.

Gencoy Sümer’den klasik polisiye tadında yepyeni bir dedektif romanı…

Feneryolu Cinayetleri romanından tanıdığımız Ülkü Lokantası’nın sahibi ünlü aşçı Kerim Ülkü yine iş başında…
Dedektif Kerim Ülkü dizisinin ikinci kitabı Mavi Kolye ile macera devam ediyor….

Zonguldak’ın sahil beldelerinden birinde gizemli bir cinayet işlenmiştir. O sırada tamamen farklı nedenlerle yörede bulunan özel dedektif Kerim Ülkü, tüm kasabayı derinden sarsan bu korkunç olaya kayıtsız kalamaz ve katili yakalamak için kolları sıvar. Ancak bu kez, cinayeti Ülkü Lokantası’nın üstündeki özel odasından değil bizzat olay yerinde ve katille adeta köşe kapmaca oynayarak çözmesi gerekmektedir.

Kerim Ülkü Dedektif Romanları dizisinin bu ikinci kitabında Gencoy Sümer, yine kapalı oda cinayetine benzer bir gizemle çıkıyor karşımıza. Cinayet sonrası yaşananları tüm yönleriyle ele alırken, okurlardan hiçbir ipucunu gizlemiyor, onları da soruşturmaya dahil ediyor.

Mavi Kolye, zekice örülmüş kurgusu, içerdiği akıl oyunları ve sürpriz finaliyle ilk satırından itibaren sizi içine çekecek bir polisiye roman…

Klasik polisiye edebiyatın altın çağına ve ustalarına

Gencoy Sümer’den yeni bir saygı duruşu…

Bir solukta okuyacaksınız.

Gencoy Sümer'in Kitapları