Dedektif romanı yazarı Gencoy Sümer

polisiye ROMAN yazarı
Gencoy Sümer

En iyi  polisiye roman yazarları,  katilin yakalanmasını sağlayacak bilgi ve ipuçlarını okurdan  asla saklamazlar.  Gizemin çözülmesi konusunda okura,  dedektifle eşit  şans verirler. Bu, aynı zamanda  bir polisiye romanı “iyi polisiye” yapan temel kuraldır. Dolayısıyla, okuyucuyu  soruşturmaya dahil eden bir polisiye,  iyi polisiyedir.  

Polisiye yazarı Gencoy Sümer, dedektif romanı Feneryolu Cinayetleri ile bu kurala sadık kalmıştır. Bu nedenledir ki Feneryolu Cinayetleri’ni okuyan polisiye severler,  Agatha Christie romanları tadında bir kitap okuduklarını dile getirmişlerdir.

“En iyi polisiye kitapları listesinde bir dedektif romanı”

"Feneryolu Cinayetleri" kahramanlarıyla, edasıyla, mekanlarıyla bana biraz Osmanlı polisiyelerini hatırlattı. Sermetler'in köşklerinin semti Feneryolu, iki yanı ağaçlı yolları, eski köşkleri, bakımlı bahçeleriyle Kadıköy yakasının yıllar önceki halinin bir tablosu sanki.
Sevin Okyay

2011 yılında, polisiye üzerine makaleler yayınlayan PolisiyeDurumlar.com belkide Türkiye’nin en kapsamlı polisiye bloğu.

Aralık 2016 yılından bu yana, 2 ayda bir yayınlanan polisiye e-dergi Dedektif, polisiyeseverleri bir araya getiriyor.

Feneryolu cinayetleri

Sadece bir cinayet romanı değil bu. Aynı zamanda mükemmel kurgulanmış, beklenmedik finaliyle okuyucuyu ters köşe yapan iyi bir dedektif romanı. 

Videoyu oynat

Polisiye Hikaye Seçkisi

Gencoy Sümer’in yazdığı Kerim Ülkü ve Perculo Hoirot hikayelerini Dedektif’in sitesinde okuyabilirsiniz:

e-mail