Kerim Ülkü Polisiyeleri

Feneryolu Cinayetleri

Ünlü film yıldızı Piraye Arsan’ın on üç yıl önceki intiharı tüm ülkeyi sarsmıştı. Ülkü Lokantası’nın sahibi, ünlü aşçı ve özel dedektif Kerim Ülkü’nün aldığı bir mektup bu olayın intihar süsü verilmiş mükemmel bir cinayet olduğunu söylüyordu. Kerim Ülkü, yakın dostu olan polisiye roman yazarı Faruk Arman ile birlikte bu cinayeti aydınlatmak üzere yola çıktığında katil çoktan geride başka cesetler bırakmaya başlamıştı bile.
Daha birinci sayfadan itibaren okurları içine çeken bu romanda Gencoy Sümer, kapalı oda cinayeti tarzı bir gizemi ayrıntılarıyla incelerken okurları da çözüme dâhil ediyor, hiçbir ipucunu okurdan gizlemiyor. Son sayfalara kadar katilin kimliğini saklamayı başaran yazar, Agatha Christie ve Sir Arthur Conan Doyle gibi ustalara da saygı duruşunda bulunmaktan geri kalmıyor.

Mavi Kolye

Feneryolu Cinayetleri romanından tanıdığımız Ülkü Lokantası’nın sahibi ünlü aşçı Kerim Ülkü yine iş başında… Dedektif Kerim Ülkü dizisinin ikinci kitabı Mavi Kolye ile macera devam ediyor. Zonguldak’ın sahil beldelerinden birinde gizemli bir cinayet işlenmiştir. O sırada tamamen farklı nedenlerle yörede bulunan özel dedektif Kerim Ülkü, tüm kasabayı derinden sarsan bu korkunç olaya kayıtsız kalamaz ve katili yakalamak için kolları sıvar. Ancak bu kez, cinayeti Ülkü Lokantası’nın üstündeki özel odasından değil bizzat olay yerinde ve katille adeta köşe kapmaca oynayarak çözmesi gerekmektedir.

Percule Hoirot Polisiyeleri

Aile Sırrı

Tanınmış bilim adamı Sir Broderick Conway, Borehamwood’daki evinin çalışma odasında ölü bulunmuştur.  Bu cinayetin politik bir çalkantıya sebep olmasından endişelenen Başbakan,  olayı en kısa sürede aydınlatması için Scotland Yard’ı sıkıştırmaktadır.  Zor durumda kalan Müfettiş  McCartney, karlı bir kış sabahı ünlü dedektif Percule Hoirot’nun Maida Vale’deki evine giderek ondan kendisine yardımcı olmasını ister. Üç günden beri yağan kar yüzünden dışarıya çıkmaya çekinen Hoirot, Borehamwood cinayetini saran gizemin çekiciliğine karşı koyamaz ve bir anda kendisini soruşturmanın orta yerinde  bulur. Elindeki ipuçları onu Conway ailesinin karanlık geçmişine doğru sürükler. Acaba bu yolculuk onu gerçeğe ulaştırabilecek midir?

Bir Ölüm Kalım Meselesi

Dedektif Percule Hoirot’tan beş Altın Çağ polisiye öyküsü. “Katil Kim” tarzındaki bu öykülerde soruşturmayı siz de dedektifle birlikte yapacaksınız. Onun gördüklerini görecek, onun bildiklerini bileceksiniz. Kısacası bütün ipuçları elinizde olacak.
Bakalım katili hanginiz daha önce yakalayacaksınız? Siz mi yoksa Dedektif Percule Hoirot mu?

Diğer Kitapları

Göl Kıyısındaki Ev

Kitabı oluşturan polisiye, gerilim, korku, dram ve fantastik türlerindeki öykülerin ortak noktası gizem. Kahvenizi ya da çayınızı elinize alıp bir solukta keyifle okuyacağınız öykülerin sonunda ters köşe olmanız ise garanti.

Bir Yaz Günüydü

Klasik polisiyeyi modern bir dokunuşla harmanlarken öykülerine edebi bir tat katmayı ihmal etmeyen Gencoy Sümer, bu kitabında gizem ve suç tutkunlarına heyecan verici bir okuma vadediyor.
Polisiye edebiyatın en parlak dönemlerinden ilham alan bu derlemede Altın Çağın büyüsünü siz de hissedecek, her öyküyü son sayfasına kadar soluksuz okuyacaksınız.
Kitaptaki gizemli suçların izini sürerken heyecanlı bir yolculuk sizleri bekliyor. Adil oyun kuralına göre yazılmış öykülerdeki gizemi çözmek, sadece en dikkatli ve zeki okuyuculara nasip olacak.
Şimdi, sır perdesini aralamaya hazır mısınız?
Bir Yaz Günüydü, polisiye meraklılarının mutlaka okuması gereken bir kitap.
Suçlar ve gizemlerle dolu bu dünyaya adımınızı atın, karanlık sırlarla örülmüş öykülerin tadını çıkarın.

Çok Yakında....

Gencoy Sümer’in yeni polisiye romanı çok yakında okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Editoryal düzenleme aşamasında olan bu romanda yazarımız  modern bir Altın Çağ polisiyesiyle karşınızda olacak. 
Shopping Cart
  • Sepetiniz boş.